Dostawa sprężarek śrubowych ATMOS PB82 oraz ATMOS PDK 33

kompresory_Sprezarki_srubowe_Atmos_do_maszyn_przeciskowych_kretow_wdmuchiwarek (3)

Kompresory śrubowe przewoźne z silnikiem Perkins

Sprężarki przewoźne serii PDP napędzane silnikami diesla marki Perkins. Konstrukcja maszyn jest wynikiem pięćdziesięciu lat tradycji w produkcji sprężarek mobilnych, dzięki czemu kompresory przewoźne Atmos są tak solidne i niezawodne, oraz zdolne do pracy w bardzo trudnych warunkach, jak ekstremalne temperatury, czy zapylone otoczenie.

Kompresory serii PDP wyposażone są w układ łagodnego rozruchu zapewniający ochronę silnika i wydłużający żywotność kompresora. Oznacza to, że kompresor po uruchomieniu pracuje na biegu jałowym, dzięki czemu ma czas na osiągnięcie właściwych do pracy parametrów ciśnienia i temperatury oleju.

Kompresor śrubowy przewoźny z silnikiem Kubota

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku stworzyliśmy nowa serię lekkich sprężarek PDK bazując na naszym pięćdziesięcioletnim doświadczeniu. Kompresory serii PDK napędzane są niezawodnymi silnikami diesla japońskiej produkcji Kubota. Urządzenie wyposażono w panel sterowania Comap Intel Nano.

Sprężarki serii PDK posiadają układ łagodnego rozruchu zapewniający ochronę silnika i wydłużający żywotność kompresora. Kompresor po uruchomieniu pracuje na biegu jałowym nim osiągnie właściwe do pracy parametry ciśnienia i temperatury oleju.

Kompaktowy kompresor śrubowy z silnikiem spalinowym B&S

Kompresor śrubowy Atmos PB 80 to najmniejsza sprężarka przenośna o masie całkowitej zaledwie 135kg. Wyposażona w koła może być łatwo transportowana przez jedną osobę. Kompresor napędzany jest niezawodnym 18 konnym silnikiem spalinowym o mocy 12,5kW firmy Briggs & Stratton – uznanego na całym świecie amerykańskiego producenta silników spalinowych.
Zastosowanie:

Dzięki niewielkiej masie i kompaktowym rozmiarom kompresor idealnie nadaje się do przewożenia samochodem. Podstawowa wersja 6 bar może napędzać młot pneumatyczny, przeciski drogowe (tzw. krety) natomiast wersje 10 i 12 bar wdmuchiwarki światłowodów i mikrokabli, urządzenia do czyszczenia suchym lodem, do natrysku pianki itp.

DANE TECHNICZNE MASZYNY ATMOS PDK 33

1. Model: Atmos PDK 33
2. Wydajność: 4m3/min
3. Ciśnienie: 7bar
4. Silnik: Kubota V1505-T (33kW)
5. Obroty bloku śrubowego: 2500obr/min
6. Blok śrubowy: produkcji ATMOS Chrást, s. r. o.
7. Waga: 750kg

DANE TECHNICZNE SPRĘŻARKI ŚRUBOWEJ ATMOS PB82:

1. Wydajność 1,0 m3
2. Ciśnienie 0-14 bar (pełna regulacja)
3. Moc silnika 23 HP
4. Waga 135 kg
5. Wymiary 989 x 703 x 804 mm
6. Chłodnica końcowa z separatorem wody
7. Rozruch elektryczny