GRUNDORAM GIGANT od TRACTO-TECHNIK wkracza do akcji w Lubuskiem!

Gdy liczy się siła, precyzja i niezawodność – GRUNDORAM GIGANT nie ma sobie równych! Ten gigantyczny młot pneumatyczny właśnie zasilił flotę firmy z województwa lubuskiego, specjalizującej się w instalacjach gazowych i wodno-kanalizacyjnych.

Co potrafi GRUNDORAM GIGANT?
🔹bezwykopowe wbijanie rur o średnicy nawet do 4 metrów
🔹energia uderzenia sięgająca 2 860 Nm – prawdziwa moc!
🔹możliwość pracy w trudnych warunkach gruntowych
🔹skuteczność na dystansie do 80 metrów
🔹średnica maszyny 270 mm
🔹średnica tylnego stożka 300 mm
🔹długość maszyny 2010 mm
🔹zużycie powietrza 12 m³/min
🔹liczba uderzeń 310 min-1
🔹waga 615 kg

Stosując metodę wbijania rur stalowych urządzeniem GRUNDORAM można przejść pod ulicami, torowiskami, budynkami i rzekami na długość do 80 m. Kafary TT, charakteryzujące się mocą posuwu aż do 40.000 Nm, pozwalają na szczególnie ekonomiczne wbijanie rur stalowych o średnicy do 4.000 mm w gruntach klasy 1-5 (warunkowo również w gruntach klasy 6 – skały łatwo urabialne) bez przypór dociskowych.

IMG-20250314-WA0054
IMG-20250314-WA0074

Maszyny GRUNDORAM są szczególnie trwałe, wytrzymałe i niezawodne. Można nimi układać rury ze spawem wzdłużnym i spiralnym, rury bez szwu i rury z ochroną izolacyjną. Można je stosować prawie we wszystkich rodzajach gruntów – poza szlamem, błotem i gruntami stałymi nieprzemieszczalnymi. Rury stalowe wykorzystywane są jako rury medialne, np. do budowy rurociągów, albo jako rury osłonowe do grupowania instalacji zaopatrujących i odprowadzających, a także do budowy przejść podziemnych, mniejszych przepustów i osłon rurowych przy budowie tuneli. Technologię wbijania można również wykorzystać do wsparcia przy wykonywaniu przewiertów HDD (HDD-Assist), a także w pionie np. do fundamentowania.

Szczególną zaletą kafarów TT jest to, że nie trzeba stosować przypór dociskowych, co pozwala znacznie skrócić czasy przygotowawcze.
Prędkość posuwu wynosi średnio 10m/h. Technologia ta gwarantuje również, że rurociąg będzie stabilnie leżał w gruncie, gdyż nie jest niszczona struktura otaczającej ziemi. Dzięki temu możliwe jest układanie rur w gruncie wodonośnym i kamienistym. Ze względu na niewielką objętość wypierania nie dochodzi do podnoszenia się powierzchni gruntu – nawet przy niewielkiej grubości przykrycia.

Dzięki tej zaawansowanej technologii, nowy nabytek pozwoli firmie na jeszcze bardziej efektywne i precyzyjne realizowanie projektów infrastrukturalnych, minimalizując przy tym ingerencję w otoczenie.

Gratulujemy wyboru i życzymy wielu sukcesów z nowym sprzętem!